Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

W zestawach LEGO® pojawiła się niezliczona rzesza figurek. Niektóre postacie to bohaterowie dnia codziennego, inne to charaktery znane z różnych przygód. Przyjrzyjmy się dzisiaj pirackiej postaci, która pojawiła się ponad 30 lat temu – kapitanowi Rogerowi.

Kapitan Roger – żyjąca legenda serii LEGO® Pirates

Seria Piraci, która zadebiutowała w 1989 roku, wprowadziła sporo klockowych innowacji – niektóre z nich dotyczyły również figurek. Postacią, która wyróżniała się w pierwszej "fali" pirackich zestawów był przywódca piratów – Kapitan Roger.

Porównanie oryginalnej i nowej wersji figurki LEGO® kapitana Rogera
dwie wersje Rogera / ©noweklocki.pl /© 2020 LEGO Group

W niezmienionej formie pojawiał się w kompletach serii LEGO Pirates® przez 8 lat, aby odejść na zasłużoną emeryturę. Niezwykły "comeback" zapewnił mu zestaw nr 21322 – Piraci z Zatoki Barakud, który przedstawiał wrak legendarnego statku Black Seas Barracuda (6285) oraz nie mniej słynną załogę (która mocno posunęła się w latach). Nie mogło w niej zabraknąć oczywiście słynnego Rogera.

Z biegiem lat zwiększa się poziom zaawansowania jeśli chodzi o nadruki i akcesoria, co sprawia że dość łatwo jest odróżnić czy mamy do czynienia z figurką z zamierzchłych czasów, czy też stosunkowo nową. Kapitan Roger mimo obchodzonych w tym roku 33 urodzin zestarzał się naprawdę dobrze. Oczywiście zerkając na porównanie od razu zauważymy która figurka została wyprodukowana wcześniej, jednak zdecydowanie nie ma przepaści, której można by się spodziewać przy tak dużej różnicy czasowej.

Charakterystyka postaci: Roger

Zacznijmy od ksywki która pojawia się w odniesieniu do kapitana Rogera – to "Redbeard", czyli rudobrody. To pierwsza cecha wyglądu, która rzuca się w oczy. Niemal czerwona broda z wyraźnie zaznaczonymi wąsami, spod których wyłania się szelmowski uśmieszek.

Kapitan Roger ze swoim rywalem Broadsidem podczas walki
Roger rywalizujący z Broadsidem / © 1989 LEGO Group

Kapitan Roger to bardzo doświadczony pirat – o jego wielu przygodach i starciach świadczy drewniana noga, hak zastępujący jedną z dłoni oraz opaska zasłaniająca lewe oko (a właściwie to co z niego zostało). Te elementy sprawiają, że postać odróżnia się od większości figurek (nawet wśród kamratów), a także zyskuje głębię i nutkę tajemniczości.

O kapitańskiej pozycji Rogera świadczyć może też jego ubiór – zielona koszula z żabotem oraz wierzchnie okrycie z żółtymi (złotymi), ozdobnymi zapięciami. Całość dopełniają dwa brązowe pasy oraz kapitańska czapka z emblematem piratów.

Podstawowym atrybutem Rogera był kordelas, jednak pirat posługiwał się często również mapą lub pistoletem.