Seria LEGO® Aqua Raiders – podwodni poszukiwacze skarbów

Komplety z serii LEGO® Aqua Raiders zostały wydane w 2007 roku – można je traktować jako pewnego rodzaju kontynuację serii Aquazone (z lat 1995-1998). Są jednak również dość istotne różnice – przede wszystkim nie ma tutaj dwóch rywalizujących ze sobą grup, a akcja skupia się na dwóch rzeczach: poszukiwaniu klasycznych skarbów i walce z napotkanymi morskimi stworzeniami które to utrudniają. Komplety LEGO® Aqua Raiders z pewnością spodobają się miłośnikom podwodnych, klasycznych przygód.

Logo serii LEGO® Aqua Raiders z 2007 roku
Logo serii Aqua Raiders / ©2008 LEGO Group

Aqua Raiders, czyli podwodni poszukiwanie skarbów, to grupa świetnie zorganizowanych nurków badająca morskie głębiny w poszukiwaniu złotych monet, diamentów i innych kosztowności, które skrywa morska toń. Wyposażeni są w różne typy łodzi podwodnych; mają także podwodną bazę – centrum dowodzenia.

Ich poszukiwania są jednak często zakłócane przez groźne stworzenia żyjące w morskich głębinach, takie jak kraby, homary, morskie węże, żabnice, kałamarnice i rekiny.

Lista zestawów Aqua Raiders

W ramach serii LEGO® Aqua Raiders wydano siedem zestawów klocków (wszystkie w 2007 roku) – są widoczne poniżej. Komplety są dość zróżnicowane pod względem wielkości i przedstawianych obiektów, chociaż większość z nich siłą rzeczy przedstawia łodzie podwodne i morskie stworzenia.