Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

Dzisiaj zapraszamy na krótką podróż w czasie z serią LEGO® Indiana Jones™ – wyjątkowo nie będziemy się jednak koncentrować na zestawach klocków, a na (bardzo) krótkometrażowym filmie animowanym, który miał premierę w 2008 roku – przy okazji debiutu całej serii.

Film "Indiana Jones and the Raiders of the Lost Brick"

Plakat filmowy Indiana Jones™ and the Raiders of the Lost Brick
Filmowy plakat / ©2008 LEGO Group

To tytuł 5-minutowej produkcji w reżyserii Pedera Pedersena; w polskiej wersji mógłbym brzmieć "Indiana Jones i poszukiwanie zaginionego klocka".

Już sama nazwa wskazuje dość humorystyczne podejście twórców do historii Indiany – fabuła przedstawia poszukiwania trzech artefaktów (złotego idola, Arki Przymierza i Kryształowej Czaszki) w świecie klocków LEGO®, gdzie są wplecione żarty i nieoczekiwane zwroty akcji. Na końcu bohater urządza ogrodowe przyjęcie razem z przyjaciółmi – świętując zdobycie skarbów, znajduje dla nich niecodzienne zastosowanie.

Film można obejrzeć w serwisie Youtube pod tym linkiem. Warto wspomnieć, iż ta krótka animacja nie jest jedynym elektronicznym produktem powstałym w związku z serią LEGO® Indiana Jones™ – wydano także dwie gry na pc/konsole.