Seria LEGO® Piraci z Karaibów™ – yo, ho!

Najbardziej znany pirat świata – Jack Sparrow™ – oraz filmowe przygody Piratów z Karaibów™ to wciągająca historia, która osiągnęła na świecie ogromny sukces. Jeśli jeszcze nie znasz przygód kapitana Czarnej Perły, powinieneś jak najszybciej nadrobić zaległości!

Kapitan Jack Sparrow w świecie klocków LEGO®
Kapitan J.S. / ©2011 LEGO Group

W 2011 roku Grupa LEGO nawiązała współpracę z wytwórnią Disney, czego efektem było wydanie licencjonowanych produktów LEGO® Piraci z Karaibów™, przy okazji premiery czwartego filmu. Pojawiło się wówczas kilkanaście zestawów. Naturalnie wszystkie nawiązywały bezpośrednio do postaci i miejsc znanych z kinowego ekranu. Kiedy w 2017 roku premierę miała ostatnia (jak na razie), piąta część Piratów z Karaibów™ ("Zemsta Salazara") wydano jeszcze jeden zestaw LEGO®.

Zestawy z serii o Piratach z Karaibów™ można uznać za bardzo udane. Niestety to ma swoje odbicie w cenach – zestawy potrafią kosztować nawet kilka razy więcej niż podczas premiery z przed ponad dekady.

Kiedy pojawią się "Piraci z Karaibów 6"? I czy przyniosą nowe zestawy LEGO®?

Statek piracki 4195 z serii LEGO® Piraci z Karaibów
Statek z czwartej części / ©2011 LEGO Group

Na razie brak jest konkretnych informacji na temat szóstej części Piratów z Karaibów, a sprawa dodatkowo skomplikowała się w związku z konfliktem aktora Johnny'ego Deppa z byłą żoną. Można jednak spodziewać się, iż prędzej czy później kolejna część powstanie, a w związku z nią możliwe będzie wydanie nowych kompletów klocków LEGO®. Warto jednak pamiętać, że przy okazji ostatniej premiery pojawił się tylko jeden nowy zestaw LEGO®.

Lista zestawów LEGO® Piraci z Karaibów™

Grafika z instrukcji reklamująca grę LEGO® piraci z karaibów
Grafika reklamująca grę / ©2011 LEGO Group

Łącznie w katalogu noweklocki.pl jest 10 zestawów LEGO® z tej serii, połowa nawiązuje tematycznie do czwartej części przygód ("Piraci z Karaibów™: na nieznanych wodach"), chociaż są też zestawy z pierwszej i drugiej części, a także okręt z piątej części. Producent postawił na dobrze znane, charakterystyczne miejsca i obiekty: znajdziemy między innymi Wyspę Umarłych, młyn, wioskę ludożerców, fontannę młodości i oczywiście Czarną Perłę.