Seria LEGO® Piraci z Karaibów™ – yo, ho!

Najbardziej znany pirat świata – Jack Sparrow™ – oraz filmowe przygody Piratów z Karaibów™ to wciągająca historia, która osiągnęła na świecie ogromny sukces. Jeśli jeszcze nie znasz przygód kapitana Czarnej Perły, powinienneś jak najszybciej nadrobić zaległości!

W 2011 roku Grupa LEGO nawiązała współpracę z wytwórnią Disney, czego efektem było wydanie licencjonowanych produktów LEGO® Piraci z Karaibów™, przy okazji premiery czwartego filmu. Pojawiło się wówczas kilkanaście zestawów. Kiedy premierę miała ostatnia (jak na razie), piąta część (2017 rok; "Zemsta Salazara") wydano jeszcze jeden zestaw.

Zestawy z serii o Piratach z Karaibów™ można uznać za bardzo udane. Niestety to ma swoje odbicie w cenach – nieotwarte zestawy potrafią kosztować nawet kilka razy więcej niż podczas premiery 10 lat temu.

Lista zestawów LEGO® Piraci z Karaibów™

Łącznie w katalogu noweklocki.pl jest 10 zestawów LEGO® z tej serii, większość nawiązuje tematycznie do czwartej części przygód ("Piraci z Karaibów™: na nieznanych wodach"), chociaż są też zestawy z pierwszej i drugiej części, a także okręt z części piątej.