Seria LEGO® Time Cruisers – podróżnicy w czasie

Zestawy klocków Time Cruisers przedstawiają tytułowych podróżników w czasie (chociaż w polskich katalogach oryginalna nazwa nie została przetłumaczona). To archiwalna seria z lat 1996-1997, która jednak jest wyjątkowa pod względem prezentowanej tematyki.

Logo serii LEGO® Time Cruiser - podróżnicy w czasie
Logo widoczne w katalogu / ©1997 LEGO Group

Głównym bohaterem jest Doktor Cyber – odnalazł starą "mapę czasu", dzięki której poznał tajemnicę podróży w czasie. W swoim laboratorium konstruuje różne wehikuły, służące do odbywania niezwykłych wypraw. Towarzyszy mu młody chłopak – Tim, ze swoją małpką "Ingo", a także zbudowany dawniej przez Doktora robot "Wacco". Nieodłącznym elementem zestawów są nakrycia głowy z różnych epok (które mają pomóc bohaterom pozostać nierozpoznanym) oraz broń w razie poważniejszych kłopotów.

Podróże bywają niebezpieczne za sprawą "Złodziei Czasu" (Time Twisters), którzy krążą na granicy czasu i tylko czekają na okazję aby narozrabiać – ukraść cenne przedmioty lub ingerować w historię. Złodzieje Czasu poruszają się przedziwnymi pojazdami, na pokładzie których można znaleźć ducha "Goldie" i złowieszczy szkielet czarodzieja o imieniu Boney.

Lista zestawów LEGO® Time Cruisers

W ramach tej serii Grupa LEGO wydała 7 zestawów (formalnie 9, jednak dwa z nich był wydane pod dwoma różnymi numerami katalogowymi). W roku debiutu serii Time Cruisers pojawiły się wehikuły Doktora Cybera oraz jego laboratorium, natomiast rok później na półkach sklepowych dołączyły do nich pojazdy Złodziei Czasu.