Seria LEGO® Technic™ – raj dla konstruktorów

To seria, w której zgodnie z nazwą, konstrukcyjny i techniczny aspekt zestawów LEGO® jest na pierwszym planie. Motywem przewodnim serii LEGO® Technic™różnego rodzaju maszyny, takie jak samochody osobowe, ciężarówki, samoloty, dźwigi, helikoptery, podnośniki, motocykle, łodzie, czy bolidy.

Osoba która nie słyszała o tej serii może się zastanawiać na czym polega jej fenomen, skoro takie obiekty można bez problemu spotkać też w innych seriach? Odpowiedź kryje się w elementach z których są skonstruowane zestawy LEGO® Technic – znacząco różnią się od tych "zwyczajnych" klocków LEGO® – dają więcej możliwości jeśli chodzi o budowanie skomplikowanych mechanizmów. Wszechobecne koła zębate, osie, czy łączniki, przekładają się na bardziej zaawansowane modele i dają naprawdę ogromne możliwości – to właśnie wspomniany raj dla konstruktorów. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, iż czasami elementy LEGO® Technic™ można również spotkać w klasycznych zestawach, gdzie odpowiadają za określone mechanizmy.

Linia zestawów LEGO® Technic™ to wyjątkowa seria również z innego powodu. Chociaż trudno w to uwierzyć, pierwsze zestawy pojawiły się już w 1977(!) roku (jeszcze pod nazwą Expert Builder). Od tamtej pory każdy kolejny rok przynosi nowe komplety – pod tym względem seria bije nawet takie "evergreeny" jak chociażby seria Star Wars (obecna w ofercie od 1999 roku).

W ostatnich latach średnia wydawanych rocznie zestawów LEGO® Technic™ oscyluje wokół kilkunastu kompletów.