Seria LEGO® Ultra Agents – historie o super-agentach

Chociaż postaci agentów od dawna były obecne w świecie klocków LEGO®, stanowiły raczej uzupełnienie (np. w zestawach policyjnych z serii LEGO® City). Zmieniło się to za sprawą serii Ultra Agents. "Ultra Agenci" to tajni, super-wyszkoleni ludzie od zadań specjalnych. Ich misją jest bronienie miasta Astor przed różnego rodzaju zmutowanymi złoczyńcami.

Głównym antagonistą jest postać Antimatter'a, który był kiedyś ultraagentem znanym jako Morgan Lux, jednak za sprawą wynalezionej przez siebie Laski Antymaterii stał się przywódcą złoczyńców chcących zniszczyć miasto. Natomiast jasną stronę mocy (ultra agentów) reprezentuje Solomon Blaze wraz z resztą członków tej elitarnej grupy.

Lista zestawów LEGO® Ultra Agents

Premiera zestawów z serii Ultra Agents miała miejsce w 2014 roku – wydano wówczas 6 zestawów, a w kolejnym roku 8 kolejnych. Seria nie doczekała się już kontynuacji w późniejszych latach. Grupa LEGO przy okazji zestawów wydała również aplikacje mobilne LEGO® Ultra Agents (1 i 2), które zawierały gry, obrazkowe historie z agentami i specjalne instrukcje. W katalogu znajdziesz 14 zestawów: