Chociaż w okolicy pojawił się nadworny błazen, to nie pora na żarty – szkieletory atakują most zwodzony i królewna znalazła się z niebezpieczeństwie! Najeźdźcy mają przewagę liczebną, ale odwaga i spryt są po stronie rycerzy.
Z zestawem klocków LEGO® nr 7079 zbudować można most zwodzony z wieżą, nad którym kontrolę sprawują dobrzy rycerze. Główna część przeprawy jest podnoszona mechanizmem z łańcuchami i kołowrotem; ruchoma jest także przednia kładka. Na wieży znajduje się wyrzutnia pocisków. Wysokość całej konstrukcji to 29 centymetrów.
W komplecie 7079 pojawiło się kilka interesujących postaci: uwagę przykuwa zwłaszcza postać złotego rycerza, królewny i błazna. Oprócz nich są dołączone figurki trzech szkieletorów i rycerza, a także akcesoria (szkieletowy koń, różnego rodzaju uzbrojenie, dwie pochodnie i dwa łańcuchy).







