Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

Jak powszechnie wiadomo, dla fana klocków LEGO® wymarzony kierunek wycieczki bezsprzecznie stanowi LEGOLAND®. Nie każdy ma jednak czas i środki, aby pojechać za granicę do słynnego parku – może jednak odwiedzić ciekawe miejsca związane z klockami LEGO® w Polsce.

Klockowa mapa Polski – które miejsca z klockami LEGO® warto odwiedzić

Oczywiście nie warto rezygnować z wyprawy do LEGOLANDU® – przyzna to z pewnością każdy kto miał okazję odwiedzić to miejsce. Mogę potwierdzić to z osobistego doświadczenia, choć już dość zamierzchłego (na dowód grupowe foto). W każdym razie jest to już zazwyczaj "poważna" wyprawa, zarówno pod względem logistycznym i finansowym. Najbliższy LEGOLAND® znajduje w Niemczech, w mieście Günzburg (zlokalizowanym na południu kraju, niedaleko Monachium).

Wejście do Legolandu w Billund w 2005 roku
Wizyta w słynnym Billund w 2005 r. / noweklocki.pl

Dlatego w pewnych okolicznościach warto rozważyć odwiedzenie interesujących miejsc znajdujących się w Polsce – nie mają one może rozmachu i rozmiarów LEGOLANDU®, ale również dostarczą mnóstwo frajdy dzieciom i dorosłym, a przy okazji mogą być bardziej osiągalne.

Interesujących klockowo punktów na mapie w naszym kraju jest co najmniej kilka – niektóre z nich to wystawy dostępne tylko w określonym czasie, inne to miejsca otwarte na stałe.

Przejdźmy zatem do konkretów – przeanalizujmy wspólnie krajowe opcje na klockowe wyprawy:

  • Historyland w Poznaniu – niezwykłe miejsce, zbudowane z ponad miliona klocków LEGO®, uczące historii Polski w zupełnie nowy sposób. W Historylandzie znajdziemy 10 makiet przedstawiające różne wydarzenia historyczne, z interaktywnymi atrakcjami. Możliwe jest także zorganizowanie urodzin dziecka oraz wycieczek szkolnych. Adres: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Hala 3A.
  • Kazimierskie muzeum klocków LEGO® – kameralne miejsce, ale warte uwagi: 3 pomieszczenia o łącznej powierzchni 70 metrów kwadratowych, z makietami przedstawiającymi starsze i nowsze zestawy LEGO®. Adres: Senatorska 7, 24-120 Kazimierz Dolny.
  • wystawy klocków LEGO® w różnych miastach – są dostępne zazwyczaj przez kilka miesięcy. Obecnie w Warszawie można zwiedzać największą wystawę z klocków LEGO® w Europie. Znajduje się ona w Galerii Mokotów (ul. Wołoska 12, 02-675 Warszawa), organizator czeka na gości od 15 grudnia 2021 do 26 czerwca 2022.
    Do 8 maja 2022 można również odwiedzić „Inwazję Gigantów”, czyli wystawę z największymi i najpiękniejszymi budowlami z klocków LEGO®. Znajduje się ona w Gliwicach, w Galerii Europa Centralna (ul. Pszczyńska 315, 44-100 Gliwice).