Klocki LEGO® 6755 Biuro szeryfa i areszt

Seria: /
Zestaw 6755 z serii Western – Biuro Szeryfa i areszt
Zdjęcie zestawu 6755 / ©1996 LEGO Group
Oryginalna nazwa Sheriff's Lock-Up
Numer katalogowy 6755
Rok wydania 1996
Klocków w zestawie 176
Liczba minifigurek 4
Sugerowany wiek 7+
Wymiary pudełka 34 x 24 x 5 cm

 • Zestaw klocków LEGO® 6755

  Szeryf na dzikim zachodzie ma swoje biuro z aresztem, gdzie zamyka złapanych przestępców. Jednak bandyci mogą zawsze spróbować wysadzić ścianę celi w powietrze i uwolnić przetrzymywanego więźnia.

  "Biuro Szeryfa i areszt" to świetny przykład na to jak mimo niewielkiej liczby elementów można stworzyć naprawdę ciekawą konstrukcję. Zestaw 6755 składa się z dwóch osobnych modułów, które są umiejscowione na dużej, beżowej płycie.

  Główny element stanowi oczywiście biuro samego Szeryfa, do którego dostęp mamy z dwóch stron. Bardziej reprezentatywna, frontowa część, jest dodatkowo dostępna od góry – wystarczy uchylić dach. Z kolei wnętrze biura to skromnie umeblowana przestrzeń (biurko, krzesło, sejf).

  Zestaw lego 6755 biuro szeryfa i areszt
  6755 w nowszym ujęciu / ©1996 LEGO Group

  W bezpośrednim sąsiedztwie biura znajdziemy zamykaną celę, która kryje bardzo interesujący mechanizm. Wystarczy podłożyć dynamit (czyt. wsunąć odpowiedni klocek), a ściana zostanie wysadzona, otwierając drogę ucieczki dla więźnia. Sama cela na górze ma dodatkowo miejsce które może służyć do obrony i obserwacji, tak samo jak przestrzeń na dachu obok – trudno oprzeć się wrażeniu, że całość jest wręcz skrojona na strzelaninę w południe.

  Biuro szeryfa – udany zestaw westernowy

  W zestawie 6755 mamy aż cztery figurki – szeryfa, kowboja i dwóch bandytów (ale już tylko jednego konia). Istotną rolę odgrywają w tym zestawie klocki z naklejkami – witryny (szyby w biurze) oraz wielki napis SHERIFF dobitnie tłumaczący co znajduje się pod tym adresem. Zestaw "Sheriff's Lock-Up" można zdecydowanie polecić, tak jak większość produktów z serii Western. W 2002 roku zestaw wydano ponownie (reedycja) pod numerem 6764.

 • Instrukcja zestawu LEGO® 6755

  Instrukcję zestawu LEGO® 6755 w formacie PDF można pobrać za darmo z oficjalnej strony lego.com. Instrukcja do zestawu nr 6755 zawiera 16 stron (link do pobrania; rozmiar 6.9 MB).

 • Zestaw LEGO® 6755 – cena, gdzie kupić?

  Zestaw nr 6755 jest archiwalny – oznacza to, że nie znajduje się już w ciągłej sprzedaży w sklepach z klockami LEGO®. Chociaż jego dostępność jest bardzo ograniczona, czasami oferty sprzedaży zestawu w nowym stanie pojawiają się w Internecie.

Sheriff's Lock-Up
Rok: 1996