Seria LEGO® Pharaoh's Quest – znajdź skarby faraona

Jeśli jesteś fanem przygód i pustynnych ekspedycji, ta seria zdecydowanie Ci się spodoba. Pharaoh's Quest to jedna z serii o tematyce przygodowo-poszukiwawczej, takich jak popularna kiedyś seria Adventurers (Poszukiwacze przygód), czy Indiana Jones™.

Logo LEGO® i serii Pharaohs Quest
Logo serii / ©2011 LEGO Group

Profesor Archibald Hale wraz z zaprzyjaźnionymi poszukiwaczami przygód (którymi są Jake Raines, Helena Skvalling i Mac McCloud) bierze udział w archeologicznej wyprawie do Egiptu. Ich zdaniem jest znalezienie 6 skarbów należących do faraona Amset-Ra, któremu służą mumie, strażnicy Anubisa oraz inne stworzenia (skarabeusz, sfinks, skorpion, kobra). W każdym zestawie odkrywamy kolejny skarb, a bohaterowie mierzą się z wieloma zagrożeniami. Najważniejszy obiekt Pharaoh's Quest zbudujemy oczywiście z największym zestawem serii (niespełna 800 elementów) – olbrzymią piramidą, w której spoczywa Amset-Ra.

Figurki LEGO® - postacie z serii Pharaohs Quest
Bohaterowie serii / ©2011 LEGO Group

Wszystkie komplety LEGO® Pharaoh's Quest zostały wydane w 2011 roku i nie doczekały się już kontynuacji w późniejszych latach – historię można uznać za zamkniętą. Niestety z racji odległej już premiery, dostępność zestawów (zwłaszcza w nowym stanie) jest słaba.

Lista zestawów LEGO® Pharaoh's Quest

Łącznie w katalogu noweklocki.pl jest 6 zestawów z tej serii LEGO®: