Seria LEGO® Poszukiwacze przygód (Adventurers) – klasyczne przygody podróżnika

Zestawy poszukiwaczy przygód z Egiptu z serii LEGO Adventurers
katalog z zestawami Adventurers / ©1998 LEGO Group

„Poszukiwacze przygód” (ang. Adventurers) to seria LEGO® opowiadająca o perypetiach podróżnika i łowcy przygód, jakim jest australijski obieżyświat Johnny Thunder. Trafiał on w różne miejsca świata; jego zadaniem było szukanie skarbów, chronienie cennych zabytków i zagrożonych gatunków zwierząt. W jego podróżach towarzyszyli mu wierni przyjaciele. Na swojej drodze spotykali między innymi bandytów, mumie, kościotrupy, yeti i dinozaury.

W ramach serii można wyróżnić 4 podkategorie, związane z poszczególnymi wyprawami poszukiwaczy przygód (Egipt, południowoamerykańska dżungla, Wyspa Dinozaurów, kraje orientu).

 • Historia serii LEGO® o poszukiwaczach przygód

  Pierwsze zestawy z serii LEGO® Poszukiwacze Przygód pojawiły się na rynku w 1998 roku i przedstawiały wydarzenia z egipskich pustyń. Rok później podróżnik rozpoczął kolejną przygodę – tym razem w południowoamerykańskiej dżungli. W roku 2000 akcja przeniosła się na tajemniczą wyspę zamieszkałą w dalszym ciągu przez dinozaury. Ostatnią odsłonę stanowiła Orientalna Ekspedycja z roku 2003 (przez część źródeł kwalifikowana jako odrębna seria), podczas której podróżnicy przemierzyli drogę z Indii do Chin.

  Bardziej szczegółowy opis wspomnianych wypraw znajdziesz wchodząc w poszczególne kategorie w zakładce "lista zestawów" lub klikając widoczne wyżej linki.

  Adventurers to seria archiwalna, stanowiąca zamkniętą dawno historię, jednak nie odeszła całkowicie w niepamięć i nadal stanowi dość dobrze rozpoznawalną część historii zestawów LEGO®. Świadczyć mogą o tym m.in. obecność Johnny’ego Thundera w filmie „LEGO Przygoda” z 2014 roku, czy ściśle nawiązujący do serii obszar "Lost Kingdom Adventure" w parkach LEGOLAND. Po wycofaniu serii Poszukiwacze przygód, fani tej tematyki musieli czekać kilka lat na podobne zestawy – w 2008 roku premierę miała seria LEGO® Indiana Jones™.

  Nutka nostalgii – reklama LEGO® Adventurers z lat 90.

  Dzięki klipowi zamieszczonemu w serwisie Vimeo mamy okazję przypomnieć sobie (albo raczej: zobaczyć po raz pierwszy) reklamę telewizyjną z końcówki lat 90. z serią LEGO® Adventurers.

 • Lista zestawów LEGO® Poszukiwacze przygód

  Łącznie w katalogu noweklocki.pl jest 36 zestawów LEGO® Adventurers, w ramach czterech kategorii: