Seria LEGO® Super Mario™ – połączenie klocków i gry

Kultowa postać Mario™ jest znana większości fanów gier komputerowych. Chociaż od pierwszego pojawienia się Mario™ na ekranach telewizorów (tak, tak – wtedy nie było jeszcze rozwiniętych gier na PC) minęło wiele lat, ta postać cały czas pojawia się w nowych odsłonach gier. Tą popularność postanowiono wykorzystać również w ramach oferty klocków LEGO®, czego efektem było powstanie serii LEGO® Super Mario™ w 2020 roku. Wyróżnia się ona interaktywnym charakterem zabawy – posiadając figurkę Mario™ z zestawu startowego (wyposażoną w panel LCD i głośnik), zabawa z każdym kompletem z tej serii nabiera nowoczesnego wymiaru.

 • Lista zestawów LEGO® Super Mario™

  Seria zadebiutowała w 2020 roku; w 2021 wydano kilka nowych zestawów, kolejne czekają w kolejce na swoją premierę. Łącznie w katalogu noweklocki.pl znajdziesz obecnie 26 zestawów:

 • Seria LEGO® Super Mario™ – zagraj kultowym hydraulikiem i jednocześnie baw się klockami

  Tą serię można uznać w pewnym sensie za nowatorską. Chociaż pojawienie się głównego bohatera przygody – słynnej postaci Mario™ – nie jest niczym wyjątkowym (nie takie debiuty miały już miejsce), zestawy LEGO® Super Mario™ są... inne. Można powiedzieć, że mają nowoczesny charakter za sprawą wszechobecnej interaktywności (producent zrezygnował nawet z papierowych instrukcji składania na rzecz smartfonowej aplikacji). Na czym jednak polega główny "bajer"?

  Dzięki klockom z czujnikami, aplikacji i łączności Bluetooth, możemy niemal przenieść się do świata gier Nintendo®, ciągle bawiąc się klockami. Postać Mario™/Luigiego™ jest wyposażona w niewielki ekran LCD pokazujący zdobyte monety, czas do końca rozgrywki czy obecność na określonych polach.

  Zbieranie nagród i rozprawianie się z napotkanymi wrogimi stworzeniami (takimi jak Bowser, Goomba czy Piranha Plant) przypomina przygody znane z gry. Efekty dźwiękowe z głośniczków dodatkowo "podkręcają" wrażenia, a uruchomiona aplikacja pozwala na zapisywanie wyników i konfiguracji toru przeszkód.

  Zabawę warto rozpocząć z zestawem startowym 71360 (z postacią Mario™) lub 71387 (wersja z Luigim™). W ofercie jest sporo zestawów rozszerzających, które pozwolą na zbudowanie zaawansowanych i różnorodnych torów przeszkód. Dla postaci Mario™ są dostępne również zestawy-dodatki (alternatywne stroje z konkretnym ulepszeniem postaci).