Klocki LEGO® 6286 Skull's Eye Schooner

Seria: /
Zdjecie statku pirackiego 6286 z serii LEGO® Piraci – Skull's Eye Schooner
Zdjęcie zestawu 6286 / ©1993 LEGO Group
Oryginalna nazwa Skull's Eye Schooner
Numer katalogowy 6286
Rok wydania 1993
Klocków w zestawie 892
Liczba figurek 9
Sugerowany wiek 5+
Wymiary pudełka 58 x 45 x 8 cm

 • Zestaw klocków LEGO® 6286

  Skull's Eye Schooner, czyli zestaw LEGO® 6286 to ogromny statek piracki wydany w 1993 roku. Razem z zestawem 6285 jest uważany za najlepszy okręt piratów wydany przez Grupę LEGO w latach 90-tych.

  Na dolnym pokładzie znajdziemy cztery armaty na obrotowych podstawach, co sprawia że podczas ostrzału prowadzonego lewą lub prawą burtą można wykorzystać wszystkie cztery działa jednocześnie – nie znajdziemy takiej siły ognia w innych okrętach. Na mostku kapitańskim są zainstalowane dodatkowo dwa niewielkie działa, jednak pełnią one tylko funkcję dekoracyjną.

  Okręt z zestawu LEGO® 6286 wyróżniał się także działającym sterem – dzięki zastosowanemu mechanizmowi obrót sterem powoduje zmianę położenia płetwy. Natomiast na sterze jest zamontowany kompas wskazujący północ.

  Na pokładzie statku znajdziemy oczywiście standardowe elementy okrętu, takie jak kotwicę na linie (z mechanizmem zwijania), skrzynię ze złotymi monetami na regulowanym wysięgniku, czy kajutę kapitana (z dostępem poprzez otwierane boczne ściany, jednak dość skromnie umeblowaną). W przedniej części statku są zamykane ładownie, które mogą pełnić również rolę cel więziennych.

  W zestawie 6286 jest mnóstwo akcesoriów okrętowych, takich jak zwijana kotwica, broń, skrzynia ze złotymi monetami, czy szalupa ratunkowa z wiosłami.

  Statek jest utrzymany w bardzo ciekawej gamie kolorystycznej: dominuje zestawienie czerni, białego i czerwieni, które są przełamane zielonymi furtami działowymi. Imponujące wrażenie robi zwłaszcza sześcioelementowy zestaw czarno-białych, pasiastych żagli. W połączeniu z flagami z trupią czaszką od razu otrzymujemy tradycyjny, groźny piracki wygląd. 

  W komplecie mamy 9 figurek piratów (w tym jedną piratkę), na czele z kapitanem Rogerem. Dołączono osobną łódkę z wiosłami, a także papugę i rekina.

 • Instrukcja zestawu LEGO® 6286

  Instrukcję zestawu LEGO® 6286 w formacie PDF można pobrać za darmo ze strony peeron.com. Instrukcja do zestawu nr 6286 zawiera 36 stron (link do strony z pobieraniem).

 • Zestaw LEGO® 6286 – cena, gdzie kupić?

  Zestaw nr 6286 jest archiwalny – oznacza to, że nie znajduje się już w sprzedaży w sklepach z klockami LEGO®. Chociaż jego dostępność jest bardzo ograniczona, czasami w Internecie pojawiają się oferty sprzedaży zestawu w nowym stanie.

Skull's Eye Schooner
Rok: 1993