Oryginalna nazwa | Skull's Eye Schooner |
Nr katalogowy | 6286 |
Rok wydania | 1993 |
Liczba klocków | 892 |
Liczba figurek | 9 |
Sugerowany wiek | 8+ |
Wymiary pudełka | 58 x 45 x 8 cm |
Aktualnie brak ofert sprzedaży kompletu LEGO® 6286 w nowym stanie.
Sprawdź wszystkie oferty zestawu na
Zestaw LEGO® 6286 – Skull's Eye Schooner
Skull's Eye Schooner, czyli zestaw LEGO® 6286 to ogromny statek piracki wydany w 1993 roku. Razem z zestawem 6285 jest uważany za najlepszy okręt piratów wydany przez Grupę LEGO w latach 90-tych. W polskim katalogu został zaprezentowany jako Statek piracki "Czarny Rekin II", jednak anglojęzyczna nazwa jest dużo bardziej powszechna. Porównanie obu pirackich klasyków zobaczysz tutaj.
Na dolnym pokładzie znajdziemy cztery armaty na obrotowych podstawach, co sprawia że podczas ostrzału prowadzonego lewą lub prawą burtą można wykorzystać wszystkie cztery działa jednocześnie – nie znajdziemy takiej siły ognia w innych okrętach. Na mostku kapitańskim są zainstalowane dodatkowo dwa niewielkie działa, jednak pełnią one tylko funkcję dekoracyjną.
Okręt z zestawu LEGO® 6286 wyróżniał się także działającym sterem – dzięki zastosowanemu mechanizmowi obrót sterem powoduje zmianę położenia płetwy. Natomiast na sterze jest zamontowany kompas wskazujący północ.
Na pokładzie statku znajdziemy oczywiście standardowe elementy okrętu, takie jak kotwicę na linie (z mechanizmem zwijania), skrzynię ze złotymi monetami na regulowanym wysięgniku, czy kajutę kapitana (z dostępem poprzez otwierane boczne ściany, jednak dość skromnie umeblowaną). W przedniej części statku są zamykane ładownie, które mogą pełnić również rolę cel więziennych.
W zestawie 6286 jest mnóstwo akcesoriów okrętowych, takich jak zwijana kotwica, broń, skrzynia ze złotymi monetami, czy szalupa ratunkowa z wiosłami.
Statek jest utrzymany w bardzo ciekawej gamie kolorystycznej: dominuje zestawienie czerni, białego i czerwieni, które są przełamane zielonymi furtami działowymi. Imponujące wrażenie robi zwłaszcza sześcioelementowy zestaw czarno-białych, pasiastych żagli. W połączeniu z flagami z trupią czaszką od razu otrzymujemy budzący grozę, piracki wygląd.
W komplecie mamy 9 figurek piratów (w tym jedną piratkę), na czele z kapitanem Rogerem. Dołączono osobną łódkę z wiosłami, a także papugę i rekina.
Niestety spośród "wielkiej trójki" statków pirackich z lat 90., model 6286 w nowym stanie jest najrzadziej spotykany.
Instrukcja zestawu LEGO® 6286
Instrukcję zestawu LEGO® 6286 w forme skanów można zobaczyć/pobrać za darmo ze strony peeron.com. Instrukcja do zestawu nr 6286 zawiera 36 stron (link do strony).