Seria LEGO® Piraci – ahoy, mate!

Ta kultowa seria LEGO® opowiadająca o przygodach piratów i żołnierzy swoje lata świetności przeżywała w latach 90-tych. W 1998 roku Grupa LEGO wycofała się z wydawania zestawów o piratach na ponad dekadę – reaktywacja tej tematyki nastąpiła w roku 2009, kiedy pojawiło się kilka nowych zestawów.

W 2011 roku miała premierę linia LEGO® Piraci z Karaibów, które w pewnym sensie wypełniły nową piracką "lukę". Klasyczna wersja tej serii powróciła na krótko raz jeszcze – w 2015 roku.

Oczywiście najbardziej ekscytujące i cieszące się popularnością zestawy to statki pirackie (ale nie tylko – wystarczy wspomnieć imponujący żaglowiec żołnierzy nr 10210). Historie związane z piratami są obecnej w popkulturze od bardzo dawna i z pewnością będą interesować również następne pokolenia.

Chociaż obecnie nie ma w ofercie duńskiego producenta klocków za wiele pirackich motywów (koniecznie trzeba jednak tutaj wspomnieć o wspaniałym zestawie 21322), można mieć cichą nadzieję że te czasy prędzej czy później powrócą.

Lista zestawów LEGO® Piraci

Łącznie w katalogu noweklocki.pl jest 20 zestawów LEGO® Piraci, w ramach trzech kategorii: