Seria LEGO® Atlantis – dołącz do grupy nurków

Bohaterami serii LEGO® Atlantis jest grupa odważnych nurków, którzy wyruszyli na poszukiwania legendarnej Atlantydy. To mityczne miasto, które dawno temu zostało zatopione w wyniku tsunami spowodowanego przez wybuch podmorskiego wulkanu.

W 1919 roku Artimus Rhodes wszedł w posiadanie mapy, która miała wskazywać drogę do Atlantydy. Zorganizował wówczas podwodną wyprawę w celu odnalezienia tego podwodnego miasta, jednak nie udało się osiągnąć celu. Kiedy po wielu latach mapa oraz dziennik ekspedycji trafiły do jego wnuczki – profesor Samanthy Rhodes – postanowiła ona kontynuować misję swojego dziadka i wyruszyła z ekipą nurków na poszukiwania Atlantydy. Ich zadaniem było zebranie specjalnych kluczy które umożliwiały otwarcie portalu do zaginionego miasta. Kiedy znaleźli się już w Atlantydzie, mogli odszukać skarby i uwolnić Złotego Króla.

Pełną historię związaną z serią LEGO® Atlantis przedstawiał średniometrażowy film animowany "LEGO Atlantis Film", który podobnie jak cała seria miał premierę w 2010 roku.

Lista zestawów i bohaterowie serii LEGO® Atlantis

Zestawy z tej serii zostały wydane w roku 2010 i 2011. Łącznie na półki sklepowe trafiło 19 standardowych zestawów oraz 5 promocyjnych kompletów w polybagach. Konstrukcje z linii LEGO® Atlantis przedstawiały podwodne pojazdy służące eksploracji morskich głębin, ogromne stworzenia morskie oraz zatopione fragmenty budowli.

Wśród bohaterów znajdziemy nurków (Samantha Rhodes, Ace Speedman, Axel Storm, Bobby Buoy, Lance Spears i Jeff Fisher), strażników głębinowych, a także olbrzymie morskie stworzenia (rekina, węża, kałamarnicę, żółwia). Głównym zestawem serii jest naturalnie Atlantyda (nr 7985), a największym pod względem liczby elementów Portal Atlantydy (8078).