Seria LEGO® SpongeBob Kanciastoporty™ – przygody gąbki

SpongeBob Kanciastoporty™ (SpongeBob SquarePants) to animowany serial opowiadający o losach zabawnej gąbki morskiej. Tytułowy SpongeBob charakteryzuje się prostokątnym kształtem; nosi kanciaste portki i zamieszkuje na dnie Oceanu, w miejscowości Bikini Dolne.

Figurka LEGO® przedstawiająca SpongeBoba Kanciastoportego
SpongeBob / ©2012 LEGO Group

SpongeBob na co dzień pracuje jako kucharz w "Krusty Krabie" – podwodnej restauracji serwującej kraboburgery. Czas lubi spędzać na zabawie ze swoimi przyjaciółmi (którymi są: rozgwiazda Patryk, wiewiórka Sandy i ośmiornica Skalmar); często też wpada w rozmaite tarapaty.

Pierwszy sezon tego serialu miał swoją premierę w 1999 roku – nie oznacza to jednak że historia jest zamknięta – w 2022 roku premierę mają kolejne odcinki – już trzynastej serii. Warto jeszcze dodać, iż oprócz serialu wyprodukowano kilka filmów z gąbczastą postacią w roli głównej – najnowszy w 2020 roku ("SpongeBob: na suchym lądzie").

Lista zestawów LEGO® z serii SpongeBob Kanciastoporty™

Popularność SpongeBoba Kanciastoportego™ nie umknęła Grupie LEGO, która wydała łącznie kilkanaście zestawów klocków z tą postacią w latach 2006-2012. Każdego roku pojawiały się 2-3 zestawy klocków ze SpongeBobem, z wyjątkiem roku 2010 (wówczas nie pojawił się żaden nowy komplet).