Jednym z obiektów który w historii zestawów LEGO® pojawiał się najczęściej, jest rycerski zamek. Oczywiście większość jego wersji zostało wydanych w ramach serii Castle, która przez długie lata cieszyła się dużą popularnością.
Dla fanów wirtualnego budowania z klocków LEGO® istnieje w zasadzie tylko jeden program. Jednak nawet gdyby alternatyw były dziesiątki raczej nikt by z nich nie korzystał, bowiem Bricklink® Studio to w zasadzie program idealny, który ma sporo ciekawych funkcji.
LEGO® Digital Designer to autorski program Grupy LEGO umożliwiający wirtualne budowanie z klocków. W tym wpisie zobaczysz krótkie podsumowanie na jego temat – działanie, skąd można go pobrać i dlaczego jest to już archiwalna aplikacja.
Podobnie jak wiele różnych firm, także Grupa LEGO prowadzi program lojalnościowy dla swoich klientów. Sprawdźmy jak dołączyć do programu LEGO® VIP i jakie są proponowane korzyści z uczestnictwa?
LEGOLAND® to wyjątkowe miejsce, wypełnione różnymi atrakcjami – nie tylko dla fanów klocków LEGO®. Zobacz krótki przegląd słynnych parków rozrywki – sprawdź lokalizacje i zdecyduj czy warto się tam wybrać.
Czasami przy różnych okazjach słyszymy że "małe jest piękne". W odniesieniu do klocków LEGO® uwagę i podziw kierujemy jednak zazwyczaj na te największe komplety. Dla kontrastu sprawdzimy dziś, które zestawy są najmniejsze w historii.
Jednym z nieodłącznych elementów serii LEGO® Harry Potter™ jest oczywiście zamek będący szkołą Magii i Czarodziejstwa – Hogwart™. Jego wersji z klocków LEGO® doczekaliśmy się już kilku. Która z nich jest najlepsza?
Powszechnie wiadomo, iż postrzeganie klocków LEGO® wyłącznie jako zabawki dla dzieci jest błędne. Najlepszym dowodem na to jest istnienie społeczności AFOL-i. Kim jest ta grupa i czy też się do nich zaliczasz (nawet jeśli nie jesteś tego świadomy)?
Klocki LEGO® to produkt, o którym można wypowiadać się niemal w samych superlatywach. Na tej laurce jest jednak mała skaza – ceny, które sprawiają iż niektórzy szukają alternatyw. Czy są obecnie na rynku dobre zamienniki?
Klocki LEGO® to prawdziwy fenomen w świecie zabawek – uwielbiają je zarówno dzieci, jak i dorośli. Jak można się domyślać, historia powstania i rozwoju firmy również w żadnym wypadku nie jest banalna ani nudna.
W świecie klocków LEGO® pojawiają się najróżniejsze miejsca i obiekty – jednym z klasyków, który zawsze cieszy się zainteresowaniem, jest statek piracki. W ostatnich latach pojawiło się ich całkiem sporo, chociaż znacznie starsze modele nadal potrafią cieszyć oko i dać sporo frajdy.
Zestawów LEGO® pojawiło się od początku powstania firmy kilkanaście tysięcy. Które z nich okazały się najdroższe w momencie wydania? Przyjrzymy się także ekstremalnie drogim unikatom.
Fani klocków LEGO®, którzy wspominają z rozrzewnieniem zestawy z lat 90. z pewnością doskonale pamiętają serię Western. Jednak nie każdy może być świadomy, iż to nie pierwsze zestawy o tematyce Dzikiego Zachodu w historii firmy.
Zarówno w sklepach stacjonarnych Grupy LEGO, jak i na oficjalnej stronie duńskiej marki można skorzystać z usługi "Pick a Brick", polegającej na zakupie pojedynczych klocków. Jak to wygląda w praktyce i czy jest opłacalne?
Figurki w świecie klocków LEGO® zajmują centralne miejsce – dla wielu osób są dumą i chlubą kolekcji, wobec czego chętnie są eksponowane w różnego rodzaju ozdobnych ramkach. Gdzie można zakupić taką ramkę? A może warto ją wykonać własnoręcznie?
W ostatnich latach na platformie LEGO® Ideas pojawiło się kilka bardzo ciekawych projektów związanych z klimatem Dzikiego Zachodu. Otrzymały one spore wsparcie społeczności, jednak powrót klasycznej serii wydaje się mało prawdopodobny. Zawsze można jednak na chwilę wrócić do przeszłości.
Jedną z największych zalet klocków LEGO® jest ich uniwersalność – można zbudować z nich w zasadzie wszystko co przyjdzie nam do głowy. Co jednak zrobić gdy nie mamy ciekawego pomysłu albo chcemy znaleźć gotowy projekt który mógłby powstać z posiadanych klocków?
Chociaż głównymi bohaterami serii LEGO® Pirates byli naturalnie piraci, to trudno wyobrazić sobie sukces tej tematyki bez ich bezpośrednich rywali – żołnierzy. Jak wyglądała ewolucja zestawów i figurek na przestrzeni lat?
Często mówi się że lubimy to, co znamy. Jest w tym na pewno trochę prawdy, a film "Kevin sam w domu" jest tego świetnym przykładem. Dzięki niezwykłemu zestawowi LEGO® wydanemu w zeszłym roku, zyskał on nową, klockową wersję.
Bricklink® to międzynarodowa giełda klocków LEGO® – można znaleźć tam oferty sprzedaży praktycznie każdego elementu i zestawu wydanego przez duńskiego producenta. Dla osób które nie dokonywały jeszcze tam zakupów, przydatny może okazać się poniższy poradnik, w którym jest przedstawiony cały proces "od A do Z".
Dzisiaj zapraszamy na krótką podróż w czasie z serią LEGO® Indiana Jones™ – wyjątkowo nie będziemy się jednak koncentrować na zestawach klocków, a na (bardzo) krótkometrażowym filmie animowanym, który miał premierę w 2008 roku – przy okazji debiutu całej serii.
Jakiś czas temu na blogu był poruszany temat klocków LEGO® jako inwestycji. Dzisiaj zajmiemy się najbardziej dochodowym zestawem LEGO® w historii, który od 2013 roku daje aktualnie większy zwrot niż Bitcoin (mimo iż ten zaliczył w tym czasie kilka spektakularnych "rajdów").
Trudno uwierzyć, ale od premiery zestawów LEGO® Western minęło już przeszło ćwierć wieku. Niestety pomimo faktu, iż w latach 1996-1997 komplety o tematyce Dzikiego Zachodu cieszyły się sporą popularnością, nie zdecydowano się na kontynuację serii. Jak mógłby wyglądać kolejny zestaw, gdyby dawno temu zapadła inna decyzja?
Jak powszechnie wiadomo, dla fana klocków LEGO® wymarzony kierunek wycieczki bezsprzecznie stanowi LEGOLAND®. Nie każdy ma jednak czas i środki, aby pojechać za granicę do słynnego parku – może jednak odwiedzić ciekawe miejsca związane z klockami LEGO® w Polsce.
Grupa LEGO jest znana na całym świecie przede wszystkim z produkcji plastikowych klocków. Jednak można znaleźć w sprzedaży również inne produkty sygnowane logo słynnej, duńskiej marki. Zaliczają się do nich na przykład ubrania.
Każdy fan klocków LEGO® doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zestawy różnią się między sobą wieloma aspektami, z których rozmiar jest często pierwszą rzeczą przychodzącą na myśl. Jakie wydane dotychczas komplety to prawdziwie olbrzymy?
W zestawach LEGO® pojawiła się niezliczona rzesza figurek. Niektóre postacie to bohaterowie dnia codziennego, inne to charaktery znane z różnych przygód. Przyjrzyjmy się dzisiaj pirackiej postaci, która pojawiła się ponad 30 lat temu – kapitanowi Rogerowi.
W 2021 roku miała premierę bardzo ciekawa podgrupa zestawów z serii LEGO® Creator™ oraz LEGO® Icons™. Komplety z "botanicznej kolekcji" zainteresują z pewnością fanów klocków LEGO®, którzy są jednocześnie miłośnikami świata roślin.
Komplety LEGO® które dawno zostały wycofane z produkcji, są trudno osiągalne, a ich ceny potrafią spowodować niemały ból głowy. Gdzie zatem warto szukać i nabywać klockowe perełki z przeszłości? I jak ułatwić sobie poszukiwania niedostępnego zestawu?
Z międzynarodowej giełdy Bricklink® korzysta ogromna liczba osób, również z Polski. Niektórzy fani klocków LEGO® mający styczność z tym anglojęzycznym serwisem mogą zastanawiać się, czy warto z niego skorzystać i czy jest to bezpieczne. Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.
Rozwój dziecka jest sprawą dość złożoną i bardzo indywidualną, jednak często 4-latki bywają już bardzo "rozgarnięte" i nadspodziewanie samodzielne. Ich zabawy również stają się coraz bardziej złożone, a obiektem zainteresowania często są klocki LEGO®. Jakie komplety są dla nich przeznaczone?
O zgubiony klocek LEGO® wcale nie trudno – są małe i czasami wydaje się, że mają nadprzyrodzone zdolności do uciekania i chowania się w różnych zakamarkach. Kiedy chcemy złożyć ponownie swoje zestawy pojawia się problem – brakujące części frustrują, a czasem nawet uniemożliwiają dokończenie konstrukcji. Jak zamówić zgubione elementy?
Możliwości inwestowania oszczędności jest całe mnóstwo. Różnią się one stopniem ryzyka, płynnością i potencjalną stopą zwrotu. Jedni wybierają akcje na giełdzie, drudzy kryptowaluty, kolejni metale szlachetne, a niektórzy... zestawy klocków LEGO®. Czy rzeczywiście to się opłaca i jak inwestować w ten sposób?
Temat jest bardzo interesujący z kilku względów; zwyczajowo klocki przypisujemy do kategorii zabawek dla dzieci, dlatego dla niektórych osób takie połączenie może wydawać się nieco osobliwe. Jeśli jednak zaakceptujemy ten fakt, warto zapytać jakie zestawy LEGO® nadają się dla starszych konstruktorów? I jak wybrać odpowiedni komplet na prezent?
Zgubiona lub zniszczona (ewentualnie zjedzona przez psa) instrukcja składania zestawu LEGO® może stanowić niemały problem, zwłaszcza przy zaawansowanych kompletach. Jak sobie z tym poradzić? Sprawdźmy dostępne opcje.
Plastikowe pudełka, worki "play and go", szuflady w łóżku, a może jeszcze coś innego? Przyjrzyjmy się różnym sposobom na przechowywanie klocków LEGO® i spróbujmy znaleźć odpowiedź na pytanie czy istnieje optymalny system na zorganizowanie swojej kolekcji.
Estetyka klockowych budowli dla wielu konstruktorów jest bardzo ważna. Niestety niektóre klocki LEGO® z biegiem czasu lub w związku z wystawieniem ich na działanie promieni słonecznych mają tendencję do żółknięcia. Co zrobić, aby przywrócić im oryginalny wygląd?
Lata 90. obfitowały w wiele pirackich zestawów LEGO®. Wśród nich największe emocje wzbudzały okręty pirackie o imponujących rozmiarach (i sile ognia). Zestawy 6285 i 6286 to prawdziwe klasyki; być może nie ma sensu na siłę oceniać który model jest bardziej udany, ale warto je porównać i obejrzeć w morskiej scenerii.
Aż trudno uwierzyć, ale pierwsze zestawy z serii LEGO® Harry Potter™ miały swoją premierę 20 lat temu(!). Wydane zostały równolegle z ekranizacją pierwszej części przygód młodego czarodzieja ("Harry Potter™ i Kamień Filozoficzny"). Jak potoczyły się losy tej niezwykłej serii i jak wygląda świętowanie jubileuszu?
Zapewne wielu z Was zna zestawy tej wyjątkowej serii LEGO® (jeśli jednak nie kojarzycie o co dokładnie chodzi, zajrzyjcie tutaj). Parę lat temu postanowiłem wziąć udział w LEGO® Ideas i zgłosić swój pomysł. Zapraszam do zajrzenia do tego wpisu – przedstawiam jak wyglądało u mnie przygotowanie projektu okrętu żołnierzy.