
Czasami przy różnych okazjach słyszymy że "małe jest piękne". W odniesieniu do klocków LEGO® uwagę i podziw kierujemy jednak zazwyczaj na te największe komplety. Dla kontrastu sprawdzimy dziś, które zestawy są najmniejsze w historii.

W świecie klocków LEGO® pojawiają się najróżniejsze miejsca i obiekty – jednym z klasyków, który zawsze cieszy się zainteresowaniem, jest statek piracki. W ostatnich latach pojawiło się ich całkiem sporo, chociaż znacznie starsze modele nadal potrafią cieszyć oko i dać sporo frajdy.

W ostatnich latach na platformie LEGO® Ideas pojawiło się kilka bardzo ciekawych projektów związanych z klimatem Dzikiego Zachodu. Otrzymały one spore wsparcie społeczności, jednak powrót klasycznej serii wydaje się mało prawdopodobny. Zawsze można jednak na chwilę wrócić do przeszłości.

Bricklink® to międzynarodowa giełda klocków LEGO® – można znaleźć tam oferty sprzedaży praktycznie każdego elementu i zestawu wydanego przez duńskiego producenta. Dla osób które nie dokonywały jeszcze tam zakupów, przydatny może okazać się poniższy poradnik, w którym jest przedstawiony cały proces "od A do Z".

Jakiś czas temu na blogu był poruszany temat klocków LEGO® jako inwestycji. Dzisiaj zajmiemy się najbardziej dochodowym zestawem LEGO® w historii, który od 2013 roku daje aktualnie większy zwrot niż Bitcoin (mimo iż ten zaliczył w tym czasie kilka spektakularnych "rajdów").

Trudno uwierzyć, ale od premiery zestawów LEGO® Western minęło już przeszło ćwierć wieku. Niestety pomimo faktu, iż w latach 1996-1997 komplety o tematyce Dzikiego Zachodu cieszyły się sporą popularnością, nie zdecydowano się na kontynuację serii. Jak mógłby wyglądać kolejny zestaw, gdyby dawno temu zapadła inna decyzja?

Rozwój dziecka jest sprawą dość złożoną i bardzo indywidualną, jednak często 4-latki bywają już bardzo "rozgarnięte" i nadspodziewanie samodzielne. Ich zabawy również stają się coraz bardziej złożone, a obiektem zainteresowania często są klocki LEGO®. Jakie komplety są dla nich przeznaczone?

O zgubiony klocek LEGO® wcale nie trudno – są małe i czasami wydaje się, że mają nadprzyrodzone zdolności do uciekania i chowania się w różnych zakamarkach. Kiedy chcemy złożyć ponownie swoje zestawy pojawia się problem – brakujące części frustrują, a czasem nawet uniemożliwiają dokończenie konstrukcji. Jak zamówić zgubione elementy?

Możliwości inwestowania oszczędności jest całe mnóstwo. Różnią się one stopniem ryzyka, płynnością i potencjalną stopą zwrotu. Jedni wybierają akcje na giełdzie, drudzy kryptowaluty, kolejni metale szlachetne, a niektórzy... zestawy klocków LEGO®. Czy rzeczywiście to się opłaca i jak inwestować w ten sposób?

Temat jest bardzo interesujący z kilku względów; zwyczajowo klocki przypisujemy do kategorii zabawek dla dzieci, dlatego dla niektórych osób takie połączenie może wydawać się nieco osobliwe. Jeśli jednak zaakceptujemy ten fakt, warto zapytać jakie zestawy LEGO® nadają się dla starszych konstruktorów? I jak wybrać odpowiedni komplet na prezent?

Estetyka klockowych budowli dla wielu konstruktorów jest bardzo ważna. Niestety niektóre klocki LEGO® z biegiem czasu lub w związku z wystawieniem ich na działanie promieni słonecznych mają tendencję do żółknięcia. Co zrobić, aby przywrócić im oryginalny wygląd?

Lata 90. obfitowały w wiele pirackich zestawów LEGO®. Wśród nich największe emocje wzbudzały okręty pirackie o imponujących rozmiarach (i sile ognia). Zestawy 6285 i 6286 to prawdziwe klasyki; być może nie ma sensu na siłę oceniać który model jest bardziej udany, ale warto je porównać i obejrzeć w morskiej scenerii.

Aż trudno uwierzyć, ale pierwsze zestawy z serii LEGO® Harry Potter™ miały swoją premierę 20 lat temu(!). Wydane zostały równolegle z ekranizacją pierwszej części przygód młodego czarodzieja ("Harry Potter™ i Kamień Filozoficzny"). Jak potoczyły się losy tej niezwykłej serii i jak wygląda świętowanie jubileuszu?

Zapewne wielu z Was zna zestawy tej wyjątkowej serii LEGO® (jeśli jednak nie kojarzycie o co dokładnie chodzi, zajrzyjcie tutaj). Parę lat temu postanowiłem wziąć udział w LEGO® Ideas i zgłosić swój pomysł. Zapraszam do zajrzenia do tego wpisu – przedstawiam jak wyglądało u mnie przygotowanie projektu okrętu żołnierzy.