Botaniczna kolekcja LEGO®

komplet nr 10281 / © 2021 LEGO Group

W 2021 roku miała premierę bardzo ciekawa podgrupa zestawów z serii LEGO® Creator™ oraz LEGO® Creator™ Expert. Komplety z "botanicznej kolekcji" zainteresują z pewnością fanów klocków LEGO®, którzy są jednocześnie miłośnikami świata roślin.

Gdzie kupić unikatowe zestawy LEGO®?

westernowe unikaty / © 2022 noweklocki.pl

Komplety LEGO® które dawno zostały wycofane z produkcji, są trudno osiągalne, a ich ceny potrafią spowodować niemały ból głowy. Gdzie zatem warto szukać i nabywać klockowe perełki z przeszłości? I jak ułatwić sobie poszukiwania niedostępnego zestawu?

Jak sprawdzić opinie na giełdzie Bricklink?

sprzedawcy pod lupą...

Z międzynarodowej giełdy Bricklink korzysta ogromna liczba osób, również z Polski. Niektórzy fani klocków LEGO® mający styczność z tym anglojęzycznym serwisem mogą zastanawiać się, czy warto z niego skorzystać i czy jest to bezpieczne. Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Klocki LEGO® dla 4-latka

dziecko i bańki mydlane

Rozwój dziecka jest sprawą dość złożoną i bardzo indywidualną, jednak często 4-latki bywają już bardzo "rozgarnięte" i nadspodziewanie samodzielne. Ich zabawy również stają się coraz bardziej złożone, a obiektem zainteresowania często są klocki LEGO®. Jakie komplety są dla nich przeznaczone?

Odzyskaj zgubione elementy LEGO®

poszukiwanie klocków / © 2021 noweklocki.pl

O zgubiony klocek LEGO® wcale nie trudno – są małe i czasami wydaje się, że mają nadprzyrodzone zdolności do uciekania i chowania się w różnych zakamarkach. Kiedy chcemy złożyć ponownie swoje zestawy pojawia się problem – brakujące części frustrują, a czasem nawet uniemożliwiają dokończenie konstrukcji. Jak zamówić zgubione elementy?

Klocki LEGO® jako inwestycja?

pokaźne zyski / © 2021 noweklocki.pl

Sposobów na inwestowanie swoich oszczędności jest całe mnóstwo. Różnią się one stopniem ryzyka, płynnością i potencjalną stopą zwrotu. Jedni wybierają akcje na giełdzie, drudzy popularne ostatnimi czasy kryptowaluty na czele z bitcoinem, kolejni metale szlachetne, a niektórzy... zestawy LEGO®. Dlaczego i czy rzeczywiście to się opłaca?

Klocki LEGO® dla dorosłych?

figurki LEGO® / © 2021 noweklocki.pl

Temat jest bardzo interesujący z kilku względów; zwyczajowo klocki przypisujemy do kategorii zabawek dla dzieci, dlatego dla niektórych osób takie połączenie może wydawać się nieco osobliwe. Jeśli jednak zaakceptujemy ten fakt, warto zapytać jakie zestawy LEGO® nadają się dla starszych konstruktorów? I jak wybrać odpowiedni komplet na prezent?

Zgubiona instrukcja do zestawu LEGO® – co robić?

instrukcje składania / © 2021 noweklocki.pl

Zgubiona lub zniszczona (ewentualnie zjedzona przez psa) instrukcja składania zestawu LEGO® może stanowić niemały problem, zwłaszcza przy zaawansowanych kompletach. Jak sobie z tym poradzić? Sprawdźmy dostępne opcje.

Jak przechowywać klocki LEGO®?

pudełko z klockami / © 2021 noweklocki.pl

Plastikowe pudełka, worki "play and go", szuflady w łóżku, a może jeszcze coś innego? Przyjrzyjmy się różnym sposobom na przechowywanie klocków LEGO® i spróbujmy znaleźć odpowiedź na pytanie czy istnieje optymalny system na zorganizowanie swojej kolekcji.

Pożółkłe klocki LEGO® – co z nimi zrobić?

Odbarwione klocki / © 2021 noweklocki.pl

Estetyka klockowych budowli dla wielu konstruktorów jest bardzo ważna. Niestety niektóre klocki LEGO® z biegiem czasu lub w związku z wystawieniem ich na działanie promieni słonecznych mają tendencję do żółknięcia. Co zrobić, aby przywrócić im oryginalny wygląd?

Który statek piracki z klocków LEGO® jest najlepszy?

okręty: 6285 i 6286/ © 2021 noweklocki.pl

Lata 90. obfitowały w wiele pirackich zestawów LEGO®. Wśród nich największe emocje wzbudzały okręty pirackie o imponujących rozmiarach (i sile ognia). Zestawy 6285 i 6286 to prawdziwe klasyki; być może nie ma sensu na siłę oceniać który model jest bardziej udany, ale warto je porównać i obejrzeć w morskiej scenerii.

20-lecie zestawów LEGO® Harry Potter™

"Złoty" Harry Potter™ / ©2021 LEGO Group

Aż trudno uwierzyć, ale pierwsze zestawy z serii LEGO® Harry Potter™ miały swoją premierę 20 lat temu(!). Wydane zostały równolegle z ekranizacją pierwszej części przygód młodego czarodzieja ("Harry Potter™ i Kamień Filozoficzny"). Jak potoczyły się losy tej niezwykłej serii i jak wygląda świętowanie jubileuszu?

Moja przygoda z LEGO® Ideas: okręt Admiral's Eagle

Admiral's Eagle / © 2021 noweklocki.pl

Zapewne wielu z Was zna zestawy tej wyjątkowej serii LEGO® (jeśli jednak nie kojarzycie o co dokładnie chodzi, zajrzyjcie tutaj). Parę lat temu postanowiłem wziąć udział w LEGO® Ideas i zgłosić swój pomysł. Zapraszam do zajrzenia do tego wpisu – przedstawiam jak wyglądało u mnie przygotowanie projektu okrętu żołnierzy.