Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

Rozwój dziecka jest sprawą dość złożoną i bardzo indywidualną, jednak często 4-latki bywają już bardzo "rozgarnięte" i nadspodziewanie samodzielne. Ich zabawy również stają się coraz bardziej złożone, a obiektem zainteresowania często są klocki LEGO®. Jakie komplety są dla nich przeznaczone?

Odpowiednie zestawy LEGO® dla 4-latka

W świecie klocków LEGO®, wiek 4 lat stanowi pewną istotną granicę i przejściowy czas pomiędzy zestawami LEGO® DUPLO® (które są dedykowane dla najmłodszych konstruktorów), a zwykłymi seriami.

Dziecko - 4 latka puszczająca bańki mydlane
4-latków fascynuje wiele rzeczy...

Większość zestawów LEGO® jest projektowana dla dzieci od 5 bądź 6 roku życia, jednak wśród nich znajdziemy także specjalnie oznaczone – od 4 lat. Ta informacja jest bardzo dobrze wyeksponowana – w lewym dolnym rogu pudełka – widoczny jest duży symbol "4+" na czerwonym tle.

Zestawy 4+ posiadają nieco prostszą konstrukcję, a są jednocześnie świetnym wprowadzeniem do standardowej oferty klocków LEGO®. Zestawy dla 4 latków znajdziemy aktualnie naprawdę w wielu seriach, jak chociażby w uwielbianej przez dzieci linii LEGO® City (np. helikopter policyjny albo wóz strażacki z drabiną), Friends™ (szkółka jeździecka, piekarnia w Heartlake City), czy Gwiezdne Wojny™ (śmigacz śnieżny).

Trzeba naturalnie pamiętać iż wiekowe zalecenia są trochę umownymi granicami, które nie dla każdego dziecka mogą się sprawdzić. Zresztą temat nie dotyczy tylko dzieci – w ofercie Grupy LEGO znajdziemy np. zestawy z kategorią 16+/18+ (którymi zapewne nie bawią się wyłącznie dorośli).

Dobranie odpowiedniego stopnia zaawansowania zestawu nie jest łatwe, ale oprócz interesującej dla dziecka tematyki jest najważniejsze. Idealnie, gdy stanowi ono wyzwanie, jednak nie takie które przytłoczy i "przerośnie" malucha.