Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

Często mówi się że lubimy to, co znamy. Jest w tym na pewno trochę prawdy, a film "Kevin sam w domu" jest tego świetnym przykładem. Dzięki niezwykłemu zestawowi LEGO® wydanemu w zeszłym roku, zyskał on nową, klockową wersję.

Zestaw LEGO® Kevin sam w domu – świąteczna podróż w czasie

Od dłuższego czasu jedną z dość nietypowych tradycji przy okazji świąt Bożego Narodzenia stała się emisja filmu "Kevin sam w domu" (Home Alone). Od jego premiery (listopad 1990) minął już naprawdę szmat czasu, jednak jego fenomen trwa. To zabawna, lekka i familijna komedia; przy tym ostatnim przymiotniku warto zwrócić na postać reżysera – to Christopher Columbus, odpowiadający za ekranizację pierwszych dwóch części Harry'ego Pottera. Kevin sam w domu to z pewnością jeden elementów popkultury już na stałe wpisany w ten okres roku, podobnie jak przebój "Last Christmas" brytyjskiego zespołu Wham!

Figurki LEGO® z zestawem z Kevin sam w domu
bohaterowie Home Alone / © 2021 LEGO Group

Z niewątpliwego uroku tego filmu w listopadzie zeszłego roku postanowiła skorzystać Grupa LEGO, wydając zestaw o numerze katalogowym 21330. Projektanci nazwali go po prostu "Home Alone" – przedstawia świetnie odwzorowany dom rodzinny McCallisterów, doskonale znany z filmu.

Nie jest to oczywiście pierwszy przypadek, kiedy producent klocków sięga do różnego rodzaju klasyków i sentymentalnych nut – jednak zestaw 21330 wydaje się naprawdę trafiony w dziesiątkę.

Dlaczego warto kupić "Kevina" z klocków LEGO®?

Przede wszystkim to zestaw, który naprawdę może łączyć pokolenia. Wiele osób, które obecnie pełni rolę rodzica kilku- bądź kilkunastoletniej pociechy, pamięta ze swojego dzieciństwa zabawne perypetie Kevina z dwójką złodziejaszków. Młodsze pokolenie ma okazję je zobaczyć praktycznie co roku. Natomiast sam zestaw oprócz świetnego odwzorowania detali, zwyczajnie zaprasza do zabawy – fabuła jest wypełniona śmiesznymi wydarzeniami, a zestaw zawiera wiele funkcji które pozwalają przenieść przygody do prawdziwego świata.

Warto zaznaczyć, iż zestaw jest oznaczony kategorią 18+ i zawiera niemal 4000 elementów. To dość zaawansowana konstrukcja, z którą mogą najmłodsi mogą mieć problem. To jednak świetna okazja do spędzania wspólnego czasu rodziców z dziećmi. Złożony zestaw LEGO® nr 21330 sprawdzi się zarówno jako miejsce do zabawy, jak i oryginalna ozdoba na półkę.

Dom Kevina z klocków LEGO® na stole i choinka
Dom na stole i świąteczna sceneria / © 2021 LEGO Group

Po premierze kompletu bardzo szybko pojawił się problem z dostępnością, a obecnie ceny w sklepach internetowych (po kilku miesiącach od wydania) nie odbiegają zbytnio od tej z oficjalnego sklepu (która jest zawsze trochę wyższa; wynosi 1199,99 zł).

Trudno w tym momencie ocenić kiedy zostanie wycofany z regularnej sprzedaży, jednak z pewnością cena klockowej wersji "Home Alone" po tym fakcie wzrośnie – a klasyki starzeją się naprawdę dobrze. Niezależnie czy podchodzimy do tematu inwestycyjnie, czy zestaw może być super prezentem np. dopiero za 2-3 lata – jeśli mamy wolne środki na jego zakup, naprawdę warto.