Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

Podobnie jak wiele różnych firm, także Grupa LEGO prowadzi program lojalnościowy dla swoich klientów. Sprawdźmy jak dołączyć do programu LEGO® VIP i jakie są proponowane korzyści z uczestnictwa?

Spis treści

  1. Czym jest program LEGO® VIP?
  2. Nagrody i korzyści
  3. Jak dołączyć do programu?
  4. Czy bycie VIP-em się opłaca?

Program LEGO® VIP – co to?

LEGO® VIP to program lojalnościowy, w którym za zakupy w sklepach Grupy LEGO można uzyskiwać specjalne punkty. Dotyczy to zarówno sklepu internetowego (lego.com) jak i stacjonarnych sklepów firmowych ("LEGO® Store" – w Polsce mamy ich obecnie 6). Co ważne, w programie VIP mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Strona internetowa programu lojalnościowego LEGO® VIP
Strona programu na lego.com / © LEGO Group

Punkty można otrzymać również za wypełnianie ankiet, pisanie recenzji produktów i śledzenie profili marki w mediach społecznościowych. Punkty oczywiście można wymieniać na różnego rodzaju nagrody.

Co można zyskać w "LEGO® VIP"?

Zanim przejdziemy do konkretnych nagród, warto wspomnieć iż samo uczestnictwo w programie już daje pewne przywileje, takie jak wcześniejszy dostęp do zestawów LEGO® w ofertach specjalnych, wyjątkowe nagrody LEGO® VIP czy loterie.

Generalnie zebrane punkty można wymieniać na zniżki podczas przyszłych zakupów, ekskluzywne nagrody i promocje. Każda wydana złotówka to 1,5 punktu VIP – w ten sposób odzyskasz co najmniej 5% wartości złożonego zamówienia. Otrzymane punkty możesz wykorzystać na rabat przy kolejnym zamówieniu lub wymienić je na inne nagrody (co może być jeszcze bardziej opłacalne).

Warto dodać, iż zebrane punkty VIP wygasają, gdy konto jest nieaktywne 18 miesięcy. "Zrestartowanie" tego licznika można dokonać poprzez nowy zakup lub wymianę punktów na zniżkę/promocję w Centrum nagród VIP.

Rejestracja konta LEGO® VIP

Dołączenie do programu jest proste i bezpłatne – można to zrobić internetowo, telefonicznie lub w dowolnym firmowym sklepie. Wydaje się, iż najprostszym sposobem jest rejestracja online. Wystarczy wejść na stronę VIP.LEGO.com, kliknąć łącze "dołącz online", a następnie postępować zgodnie z instrukcjami. Po prawidłowym wypełnieniu formularza otrzymasz powitalnego maila i swoją cyfrową kartę VIP.

Czy warto być klockowym VIP-em?

Na koniec warto zadać sobie pytanie, czy w ogóle "gra jest warta świeczki". Ogólnie ceny w sklepie lego.com nie są niskie, dlatego nawet rekompensata w postaci punktów nie dla wszystkich może być przekonująca.

Moim zdaniem, gdy rozpatrujemy program LEGO® VIP głównie przez pryzmat okazjonalnych zakupów, uczestnictwo w nim nie daje za wiele plusów. Jednak perspektywa zmienia się przy regularnych zakupach, a także gdy uwzględnimy pozostałe korzyści – przykładowo takie jak dostęp do unikatowych ofert specjalnych.