Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

Minął już miesiąc od zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę. Na początku marca Grupa LEGO wydała oświadczenie dotyczące tej tragicznej sytuacji i zdecydowała się również przekazać fundusze na wsparcie ludności Ukrainy.

Oświadczenie Grupy LEGO

Żółto-niebieska flaga ukrainy na tle nieba
Wsparcie dla Ukrainy / pixabay

4 marca 2022 na stronie internetowej firmy pojawiło się następujące oświadczenie (przetłumaczone z języka angielskiego):

"Myślimy o wszystkich dzieciach i rodzinach cierpiących w wyniku wojny na Ukrainie.
Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich naszych współpracowników. Jesteśmy w kontakcie z naszym ukraińskim zespołem i na bieżąco oferujemy wsparcie, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Pracujemy również nad wspieraniem innych kolegów z całego świata dotkniętych eskalacją kryzysu, w tym naszego zespołu w Rosji.
Wstrzymaliśmy wysyłkę produktów do Rosji ze względu na rozległe zakłócenia w środowisku operacyjnym."

Dalsza część komunikatu dotyczy już kwestii finansowego wsparcia.

Finansowa pomoc na wsparcie ludności Ukrainy

Już trzy dni wcześniej duński producent klocków zadeklarował finansową pomoc ofiarom zbrojnej napaści. Darowizna w wysokości 110 milionów duńskich koron (będących równowartością ok. 16,5 milionów dolarów) została przekazana za pośrednictwem partnerów (UNICEF, Save the Children i Duński Czerwony Krzyż) na wsparcie ludności Ukrainy. Celem darowizny jest wsparcie pomocy humanitarnej dla narodu ukraińskiego oraz edukacji i ochrony dzieci. Pomoc ma zaspokoić najpilniejsze podstawowe potrzeby i zapewnić wsparcie psychiczne.