Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

Bricklink Designer Program to inicjatywa fanów klocków LEGO® która powstała w 2018 roku we współpracy z Grupą LEGO. Wówczas 13 wybranych pomysłów społeczności zostało wydanych jako zestawy na zasadzie crowdfundingu. W 2021 roku szykuje się powrót programu w nowej odsłonie! Szansę dostaną projekty, które uzyskały 10 000 głosów wsparcia na LEGO® Ideas, jednak nie zostały finalnie zaakceptowane i nie trafiły do produkcji.

Reaktywacja odrzuconych pomysłów LEGO® Ideas

Co roku w ramach serii LEGO® Ideas zostaje wydanych kilka zestawów. Natomiast zawsze na platformie jest więcej projektów, które osiągnęły próg 10 000 głosów poparcia. Spośród nich Grupa LEGO musi wybrać kilka, które trafią ostatecznie na półki sklepowe – pozostałe siłą rzeczy są niestety odrzucane.

Logo programu Bricklink Designer
logo Bricklink Designer Program / ©bricklink.com

Zespół LEGO® Ideas ogłosił niedawno współpracę z programem Bricklink Designer, która ma na celu zrealizowanie większej ilości fanowskich pomysłów na zestawy LEGO®. Już teraz wchodząc na stronę główną bricklink.com znajdziemy wyeksponowaną informację na ten temat i projekty.

Które projekty mogą trafić do programu Bricklink Designer w 2021?

Zgłosić mogą się twórcy pomysłów którzy otrzymali w ramach LEGO® Ideas 10 tysięcy głosów poparcia, jednak ich pomysł nie został ostatecznie zaakceptowany. Natomiast klasyczna wersja Bricklink Designer Program być może powróci w 2022 roku.

Jak wyglądają ramy czasowe tej inicjatywy?

  • do 31 maja 2021: zespół Bricklink zaprosi projektantów z klubu "10k" do ostatecznego przygotowania zestawu do produkcji;
  • od 1 czerwca do 10 sierpnia 2021: zestawy, które zyskają ostateczny kształt, zostaną wystawione do zebrania wsparcia w ramach crowdfundingu;
  • wrzesień 2021: zestawy z odpowiednim wsparciem trafią do produkcji, a później do członków Bricklink którzy złożyli pre-order w poprzednim etapie.

Podsumowując, to bardzo dobra wiadomość dla fanów klocków LEGO® i ukłon w stronę społeczności, która zgłasza naprawdę wspaniałe pomysły.