Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

Grupa LEGO jest znana na całym świecie przede wszystkim z produkcji plastikowych klocków. Jednak można znaleźć w sprzedaży również inne produkty sygnowane logo słynnej, duńskiej marki. Zaliczają się do nich na przykład ubrania.

Krótka historia dotycząca ubrań z motywami klocków LEGO®

Pierwsze produkty z klockową tematyką pojawiły się w 1990 roku. Trzy lata później Grupa LEGO nawiązała współpracę z firmą Kabooki (również duński producent), która wprowadza na rynek ubrania z motywami znanymi ze świata klocków LEGO®. Od 2010 roku ubrania te są wydawane pod marką LEGO® Wear.

Wieszaki sklepowe z różnymi ubraniami
Ubrania na wieszakach / pixabay

Sprzedaż jest prowadzona przez internetowy sklep pod adresem legowear.com i działa w 12 europejskich krajach – niestety nie istnieje jeszcze polska wersja. Asortyment jest dość szeroki – znajdziemy ubrania dla dzieci od 9 miesiąca do 14 roku życia. Pojawiają się różne motywy bazujące między innymi na popularnych seriach LEGO®, takich jak NINJAGO® czy Friends™.

Jak deklaruje producent, projektowane ubrania mają spełniać odpowiednie funkcje i dostarczać przy tym zabawy, a nacisk jest kładziony na wysoką jakość, kojarzoną z marką LEGO®. Na stronie możemy przeczytać iż "misją LEGO® Wear jest tworzenie zabawnych, funkcjonalnych, wysokiej jakości i bezpiecznych ubrań dla dzieci, umożliwiających im zabawę".

Gdzie można kupić te ubrania?

Wspomnianą wyżej odzież z łatwością można znaleźć odzież wpisując frazę "LEGO® Wear" chociażby w serwisie Allegro lub w niektórych sklepach które są wyspecjalizowane w sprzedaży klocków LEGO® lub są resellerami tej odzieży (np. sklep smyksport).

To jednak nie wszystko – obecnie są na rynku również ubrania produkcji Adidas z motywami klocków LEGO®. Głównie są to ubrania dla chłopców i dziewczynek, jednak część asortymentu jest skierowana również dla dorosłych. W dniu publikacji tego artykułu do wyboru jest aż 159 różnych elementów garderoby. Znaleźć je i kupić można oczywiście na stronie producenta (adidas.pl).