Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

1 lipca 2021 wystartował kolejny etap w tegorocznej edycji Bricklink Designer Program. Do końca sierpnia można składać zamówienia (preorder) na wybrane zestawy – 5 projektów z liczbą przynajmniej 3000 zamówień trafi do produkcji.

Etap crowdfundingu w Bricklink Designer Program

Do końca sierpnia trwa etap finansowania społecznościowego. Cel jest bardzo prosty: pięć pierwszych zestawów z wolumenem minimum 3000 zamówień trafi do produkcji, a następnie do tych którzy złożyli preorder. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż maksymalna liczba sztuk jednego zestawu została ograniczona do 10 000.

Pomysły na zestawy LEGO® w ramach programu Bricklink Designer
Pomysły na zestawy LEGO® / ©2021 Bricklink.com

Aktualnie spośród 7 projektów obecnych w tym etapie, wyłoniła się już piątka, która uzyskała wymaganą liczbę zamówień w liczbie 3000, a dwa z nich ("Zamek w lesie" oraz "Łódź rybacka") są już wyprzedane (10 000 preorderów!).

Niestety dwa wspomniane wyżej projekty, które wydają się najbardziej imponujące i wartościowe, są już niedostępne. Mimo tego, zdecydowanie warto zerknąć na stronę programu Bricklink Designer i przejrzeć pozostałe propozycje. Znajduje się tam również odnośnik do złożenia zamówienia przedpremierowego za pośrednictwem lego.com.

Co dalej z klockowymi zamówieniami?

Rozpoczęcie produkcji jest planowane na wrzesień 2021, a wysyłka pierwszych gotowych zestawów klocków ma nastąpić w styczniu 2022.