Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

Ostatnio była mowa o zgłoszonych projektach w ramach pierwszej serii Bricklink Designer Program – półtora miesiąca później wyłoniono już pięciu finalistów (w tym jeden polskiego autorstwa!), a jednocześnie wystartował nabór projektów do drugiej edycji.

5 najlepszych projektów w Bricklink Designer Program – seria 1

Newsy związane z programem Bricklink Designer zaczniemy od przedstawienia finalistów pierwszej serii – najlepszych projektów, które mają bardzo duże szanse aby stać się oficjalnymi zestawami klocków LEGO®. Wśród pięciu zestawów które znalazły uznanie komisji i trafią do etapu crowdfundingu, znalazł się również polski projekt (o którym była mowa już w poprzednim wpisie) – to General Store (nawiązujący oczywiście do serii Western) zbudowany przez "Llucky".

5 najlepszych zestawów z pierwszej serii Bricklink Designer Program
5 zwycięskich projektów / ©2023 Bricklink.com

Oprócz niego wyróżnione zostały także:

  • Mountain Fortress użytkownika SleeplessNight – średniowieczny, górski zamek w śnieżnej scenerii;
  • Parisian Street autorstwa Nicolasa Carliera – klimatyczna paryska ulica ze sklepikami i eleganckimi fasadami;
  • The Old Train Engine Shed, którego pomysłodawcą jest Mind_the_Brick – przedstawia starą lokomotywownię z charakterystycznych, ciemnoczerwonych cegieł;
  • The Snack, zbudowany przez Shack Skeletuhr – zdecydowanie najmniejszy projekt z tego grona, czyli bar ze smażonymi przekąskami i koktajlami.

Rusza druga edycja Bricklink Designer Program!

Jednocześnie koniecznie trzeba wspomnieć o tym, iż 15 maja wystartowało przyjmowanie zgłoszeń do drugiej serii. Czasu jest niewiele, bowiem można wysyłać projekty najpóźniej do 2 czerwca 2023

Od 12 do 30 czerwca 2023 będzie można głosować na swoich faworytów, a 23 sierpnia 2023 zespół Bricklink® ogłosi piątkę finalistów. Etap crowdfundingu jest zaplanowany na styczeń przyszłego roku, natomiast wysyłka wyprodukowanych zestawów klocków nastąpi w listopadzie 2024.