Seria LEGO® Marvel™: Avengers

Słowo 'Avengers' oznacza Mścicieli – grupę postaci znanych z komiksów Marvela. Ich historia sięga lat 60. Oryginalna grupa składa się z Iron Mana (Tony Stark), Ant-Mana (Dr. Henry Pym), Waspa (Janet Van Dyne) Thora oraz Hulka; później dołączył odnaleziony przez superbohaterów Kapitan Ameryka. Siłą Avengersów którzy walczą z różnymi wrogami jest zespołowość – razem są w stanie osiągać wielkie i trudne cele.

Jeśli chodzi o filmowe produkcje wytwórni Marvel Studios, nie sposób nie wspomnieć o filmie z 2012 roku, zatytułowanym po prostu 'The Avengers', który stał się prawdziwym hitem. Warto wspomnieć, iż to właśnie w tym roku Grupa LEGO nawiązała współpracę z wydawnictwem Marvel i zaczęła wydawać licencjonowane zestawy klocków z superbohaterami.

Na tej podstronie znajdziesz zestawy związane ogólnie z tematyką Avengers lub nawiązujące do filmu z 2012 roku. Jeśli szukasz kompletów LEGO® z wydarzeniami z filmu 'Avengers: Czas Ultrona' z 2015 roku zajrzyj tutaj, natomiast jeśli interesują Cię zestawy nawiązujące do serialu 'Avengers: Zjednoczeni', zajrzyj tutaj.