Seria LEGO® Zamek (Castle) – Rycerze Smoka

Dragon Knights (lub też Dragon Masters), czyli Rycerze/Władcy Smoka pojawili się w serii LEGO® Castle w 1993 roku. To klasyczna, rycerska frakcja, która jednak wyróżniała się z kilku powodów: przede wszystkim pojawił się Smok oraz Czarodziej ("Majisto" dowodzący Rycerzami Smoka). Charakterystyczna niebieska postać z różdżką i ziejący ogniem smok to rozpoznawalne symbole całej serii, które jednocześnie wprowadziły do niej elementy fantastyki.

Figurki LEGO® z Rycerzami Smoka, Czarodziejem i smokiem z serii Castle
Postacie Dragon Knights / ©noweklocki.pl

Przy okazji wdrożono kilka nowinek dotyczących figurek, co sprawiało że postacie Dragon Masters wyglądały naprawdę efektownie. Z innych ciekawostek – po raz pierwszy pojawiła się halabarda i ognisty płomień.

Rycerze Smoka rywalizowali z kilkoma frakcjami, a ich główną siedzibę stanowił zamek Fire Breathing Fortress (nr katalogowy 6082).

Na tarczach i fladze (po raz pierwszy materiałowej – kolejna nowość) widniała postać zielonego smoka z czerwonymi skrzydłami na żółtym tle. Co ciekawe, taki sam symbol widniał na tarczach Czarnych Rycerzy, jednak w innej wersji kolorystycznej.

Lista zestawów LEGO® z Rycerzami Smoka

Zestawy LEGO® Dragon Knights były wydawane przez trzy lata (1993-1995).

(zestawy w przygotowaniu)