Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

Na to ogłoszenie wielu fanów serii LEGO® Castle czekało od dawna. Zapowiedziany już dość dawno temu zestaw klocków o numerze 10305 ujrzał w końcu światło dzienne – i chyba nikogo nie rozczarował. Świętowanie 90 lat istnienia Grupy LEGO trwa zatem w najlepsze!

Ogłoszenie zestawu LEGO® 10305 – seria Castle powraca z nowym zamkiem

Zdjęcie pudełka zestawu 10305 z serii LEGO® Castle
Zestaw 10305 / ©2022 LEGO Group

Kilka dni temu wspominaliśmy o nostalgicznej podróży do przeszłości z zestawem 40567. To był swego rodzaju "remaster" jednego ze starych, klasycznych zestawów serii Castle. Tym razem w ramach obchodów 90-lecia powstania Grupy LEGO producent przygotował znacznie większy zestaw, prawdziwy must-have dla miłośników średniowiecznej tematyki.

To komplet nr 10305, który zawiera 4514 elementów i 22 figurki – to wiele mówi o rozmachu z jakim został stworzony. Przedstawia wielki średniowieczny zamek, który z jednej strony nawiązuje do klasycznego ducha tej serii, a z drugiej pod względem konstrukcyjnym jest jak najbardziej "na czasie". Więcej o samym zestawie przeczytasz tutaj.

Zestaw Lion Knights' Castle będzie dostępny w sklepie na lego.com dla klientów VIP od 3 sierpnia 2022 (dla pozostałych od 8 sierpnia 2022), niedługo potem można spodziewać się jego pojawienia w sklepach internetowych.

Można zaryzykować stwierdzenie, iż produkt z miejsca stał się już hitem – jego finalna forma była przedmiotem fanowskich dyskusji przez wiele miesięcy, a pierwsze reakcje są jak najbardziej pozytywne. Trudno jednak żeby było inaczej – niemal przez całą ostatnią dekadę Grupa LEGO praktycznie nie miała nic ciekawego w ofercie dla fanów serii Zamek (warto jednak wspomnieć przy okazji o zestawach 31120 i 910001 – oba z 2021 roku). Zmieni się to oczywiście za sprawą zestawu 10305.

Seria Castle to jedna z najważniejszych linii tematycznych w historii duńskiej firmy, chociaż w jej ramach już od dawna nie pojawiają się nowe zestawy. Wydanie tego kompletu LEGO® to z jednej strony podkreślenie znaczenia całej serii, a z drugiej ukłon w stronę nieco zapomnianej grupy klientów. Takie świętowanie z pewnością można pochwalić i... szykować portfele na niemały wydatek, bowiem sugerowana na oficjalnej stronie cena to 399.99 euro, czyli około 1800 złotych.