Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

Figurki w świecie klocków LEGO® zajmują centralne miejsce – dla wielu osób są dumą i chlubą kolekcji, wobec czego chętnie są eksponowane w różnego rodzaju ozdobnych ramkach. Gdzie można zakupić taką ramkę? A może warto ją wykonać własnoręcznie?

Ramki na figurki LEGO® – kupić czy zrobić samemu?

Do tematu ramek na figurki można podejść dwojako – znaleźć odpowiedni produkt albo zabrać się za ich stworzenie samodzielnie.

Kilka figurek LEGO® na tle tyłu ramki na zdjęcia
Figurki szukające miejsca / © noweklocki.pl

Jeśli chodzi o polski rynek, największy wybór ramek (klasycznych i tematycznych) można znaleźć w sklepie figurkoweramki.pl. Dostępne są tam również same figurki (głównie z serii Minifigurki™, ale nie tylko). Oprócz standardowych ramek, znaleźć można okolicznościowe projekty, znakomicie nadające się na prezent z różnych okazji.

Ciekawe ramki (ale już nie z oryginalnych klocków LEGO®) można znaleźć w serwisie Aliexpress.

Ramka na ludziki wykonana samodzielnie

Jeśli natomiast sami zdecydujemy się na stworzenie ramki na nasze cenne "ludziki", ogranicza nas – podobnie jak przy konstruowaniu z klocków – wyłącznie wyobraźnia. To oczywiście znacznie trudniejsza opcja, ale z pewnością może stać się świetną zabawą.

Obraz Batmana z klocków LEGO®
Na ścianie mogą pojawić się nie tylko figurki / © 2022 LEGO Group

Warto żeby własnoręcznie wykonana ramka na postacie miała podstawki z klocków LEGO® – wówczas umieszczenie w niej figurek (i późniejsza ewentualna zmiana) będzie łatwa, a połączenie stabilne. Do szkieletu-obramowania z powodzeniem może służyć zwykła ramka na obrazek, którą znajdziemy w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz.

Najważniejszym elementem ramki na figurki będzie jednak tło. Można je wykonać na różne sposoby – począwszy od stworzenia grafiki na komputerze i jej wydrukowania, a skończywszy na przygotowaniu mini-dioramy przy użyciu materiałów modelarskich.

Ogólnie warto zwrócić uwagę na odpowiednie proporcje i wygląd całości tła – powinno być na tyle "dyskretne" aby figurki dalej pozostały na pierwszym planie. Czasami znakomitym tłem będą tylko odpowiednie słowa, dzięki czemu cała ramka zyska konkretne przesłanie.

Nie można przy tym pominąć najbardziej oczywistej metody – zbudowania całości z klocków LEGO®. Problematyczne może być skompletowanie odpowiednich elementów, jednak może pomóc w tym dokonanie zakupów niezbędnych klocków na giełdzie Bricklink®.