Niebiesko-granatowe logo serwisu noweklocki.pl

1 lutego 2023 roku rozpoczyna się okres, w którym można zgłaszać pomysły na zestaw LEGO® w ramach programu Bricklink Designer. Podobnie jak w przypadku projektu LEGO® Ideas, mogą one stać się prawdziwym zestawem klocków – jeśli tylko uzyskają odpowiednie wsparcie.

Bricklink Designer Program – edycja 2023

Przypomnijmy, iż program działa na zasadzie crowdfundingu – najlepiej ocenione przez społeczność pomysły otrzymają możliwość złożenia na nie tzw. preorderu – przy odpowiednim wolumenie trafią do produkcji, a następnie do zamawiających. Po pierwszej, pilotażowej edycji, program zagości na dłużej, co zapewne ucieszy wielu fanów klocków LEGO®. Nowa edycja ("seria 1") właśnie startuje.

Strona internetowa Bricklink Designer Program z odliczającym czas licznikiem
Screen strony programu / ©2023 Bricklink.com

1 lutego 2028 rozpoczął się pierwszy i w zasadzie najważniejszy etap tej edycji – swoje projekty utworzone w programie komputerowym Studio 2.0 można zgłaszać do końca lutego 2023 – czasu zatem nie ma zbyt wiele.

Kolejnym krokiem będzie zdobywanie poparcia: społeczność Bricklink® będzie mogła głosować na projekty w okresie od 7 do 31 marca 2023. Spośród najlepiej ocenionych, komisja pod koniec maja ogłosi 5 projektów które trafią do ostatniego etapu, którym jest crowdfunding.

Składanie wstępnych zamówień jest przewidziane na luty 2024 roku. Każdy z pięciu modeli, który przebije barierę 3000 preorderów, zostanie ostatecznie wyprodukowany (maksymalna ilość jednego zestawu to 20 000 sztuk, a preorder może być złożony na maksymalnie 2 sztuki).

Produkcja i wysyłka jest planowana na lato/jesień 2024.

Jak wziąć udział w programie?

Oczywiście podstawową kwestią jest pomysł na zestaw i stworzenie wirtualnego modelu. Zanim do tego przystąpisz, na stronie bricklink.com w zakładce "Programs" koniecznie przeczytaj "Submission Guidelines", czyli wskazówki/wytyczne dotyczące zgłaszanych projektów.

Podobnie jak w przypadku zgłoszenia swojego projektu w ramach platformy LEGO® Ideas, udział w Bricklink Designer Program może być naprawdę znakomitą zabawą i przygodą.